25 listopada uczennice klas 2e, 3a i 3c wzięły udział w niezwykle inspirującym spotkaniu z panem Mariuszem Bonaszewskim - aktorem teatralnym i filmowym, którego korzenie związane są ze Słupskiem. Artysta opowiadał o swoich doświadczeniach życiowych, o drodze do kariery, ale także o trudnościach, które na niej napotkał. Aktor próbował też skonfrontować się z młodzieżą - pytał o jej pasje, marzenia oraz wartości, które są dla niej ważne w życiu. Artysta namawiał do lepszego poznawania samego siebie poprzez próbę wcielania się w różne, nawet niewygodne dla nas role.
Spotkanie autorskie zostało zorganizowane przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w ramach projektu pn. „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza.
Słów parę o Mariuszu Bonaszewskim….
Mariusz Bonaszewski jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich aktorów. Urodził się 26 sierpnia 1964 roku w Koszalinie. Zadebiutował w 1986 roku epizodyczną rolą w "Maskaradzie", filmie w reżyserii Janusza Kijowskiego. Zaraz po studiach związał się z warszawskim Teatrem Dramatycznym, w którym zagrał wiele znaczących ról, m.in. Orestesa w "Ifigenii w Taurydzie", Anioła w sztuce "Moskwa - Pietuszki", Łukę w "Na dnie", Młodzieńca i Męża w "Nie-Boskiej komedii", Jakuba w "Jak wam się podoba" czy Orestesa w "Elektrze". Zagrał w takich filmowych produkcjach jak: "Świetło odbite", "Zakład", "Śmierć dziecioroba", "Nocne ptaki", "Deszczowy żołnierz", "Łóżko Wierszynina", "Wrota Europy", "Jak narkotyk", "Na plebanii w Wyszkowie 1920" oraz "Metanoi". Od czasu do czasu Bonaszewski wzbogaca swą osobą obsadę seriali telewizyjnych. Zagrał Kazimierza Spychałę w "Sławie i chwale" , polonistę Mikołaja Targosza w "Klasie na obcasach" Potockiej, tytułową rolę w serialu Trzosa-Rastawieckiego "Marszałek Piłsudski", profesora Jana Sarapatę w popularnym serialu "Na dobre i na złe", Molskiego, dyrektora radia, w "Zaginionej".